obrazek

Wydarzenia
NASZA SZKOŁA
"SZKOŁĄ ŁOWCÓW TALENTÓW"

obrazek

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoły Łowców Talentów"

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoły Łowców Talentów" w dowód uznania zaangażowania nauczycieli w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów oraz wysokich osiągnięć w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Łowimy Talenty 2017/18 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz.

SŁUCHOWISKO W KLASACH CZWARTYCH

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wysłuchania krótkich słuchowisk przygotowanych przez uczniów klas czwartych na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Mamy nadzieję, że będzie dla Państwa przyjemnością wysłuchanie efektów pracy uczniów, którzy nie tylko przygotowali się do odczytania swoich ról, ale także samodzielnie zaplanowali efekty dźwiękowe i muzykę, a niektórzy zadali sobie trud, aby samodzielnie zagrać na przyniesionych do szkoły instrumentach.

Życzymy miłego słuchania.

KLASA 4B

Dominika, Gaja, Ola, Michalina

Filip G., Bartek B., Sebastian W.

Marek H., Dawid S., Bruno V.

KLASA 4C

Filip K., Bartek K., Fabio C., Maks K., Kamil K.

Julia B., Ula P., Wiktor Rz.

Kuba G.

Paulina M., Agata K., Nikola T.

Paweł Z., Maciek S., Damian K., Oliwier G.

KLASA 4D

Emilka K., Maja S., Wiktoria K.

Filip S., Jasiek, Leon, Filip G.

Malwina Sz., Alona B.

Marysia, Joasia P., Joasia G.

KLASA 4E

Filip F. (głos i gitara), Tomek B., Alan B., Michał D.

Hubert, Michał

Michał, Kajtek M., Bartek P.

Ola B., Magda K., Oliwia K., Judyta P.

Piotrek D., Patryk W., Szymon W., jako kowal pomaga Michał D.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE KRAKUSEK

obrazek

Wyróżnienie w Konkursie Krakusek

Uczeń klasy IIIa (drugi budynek naszej szkoły) Antoni Oleksy otrzymał wyróżnienie I stopnia w Konkursie Wiedzy o Krakowie "Krakusek 2017/2018" GRATULUJEMY!

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ

obrazek

Konkurs na najpiękniejszą Marzannę

W dniu 26.03.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszą Marzannę. Specjalnie na tę okazję klasy IV – VII stworzyły przepiękne arcydzieła sztuki, które były wyeksponowane na pierwszym piętrze w holu.

Wyniki konkursu:

I miejsce - klasa 5C
II miejsce – klasa 6B i 7B
III miejsce – klasa 4A i 7C

GRATULUJEMY!

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

WARSZTATY EKOLOGICZNE W KLASIE 4D

obrazek

Warsztaty ekologiczne w klasie 4D

12 marca 2018 r. odbyły się w klasie IV D warsztaty ekologiczne. Prowadziła je pani dr inż. Beata Klojzy-Karczmarczyk – pracownik naukowy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (mama Filipa). Podczas spotkania usłyszeliśmy, czym jest recykling, dlaczego powinnyśmy segregować odpady i nie traktować ich jak bezużyteczne śmieci. Dowiedzieliśmy się, czym są odpady komunalne, a czym np. górnicze. Dzięki pani Karczmarczyk wiemy, że to, co wyrzucamy, może być cennym surowcem wtórnym, z którego można wyprodukować nie tylko nowe butelki, ale na przykład ciepłe i puchate bluzy polarowe. Dowiedzieliśmy się także, że w Krakowie (a dokładnie w Baryczy) działa już duża i bajecznie kolorowa spalarnia śmieci, a biogaz pozyskany ze składowiska odpadów pozwala ogrzać cały zakład oczyszczania.

(Emilia Kastiuchonak, Wiktoria Klementowicz, Maja Stawowska, Michał Narucki, Leon Ujma)

Co robić, jeśli nie chcesz utonąć w śmieciach?
Instrukcja dla świadomego mieszkańca (nie tylko) Krakowa

1. Szkło bezbarwne wrzucaj do białego, a kolorowe do zielonego kontenera.

2. Papier i kartonowe opakowania wrzucaj do niebieskiego kontenera.

3. Pamiętaj, że opakowania kartonowe opakowania po np. mleku trzeba wkładać do odpadów zmieszanych.

4. Nigdy nie wrzucaj starych leków do toalety lub pojemników na odpady. Wyrzuć je w aptece, która ma specjalny kosz.

5. Pamiętaj, że odpadki z kuchni też możesz segregować. Wrzuć je do brązowego pojemnika, a powstanie z nich doskonały nawóz dla roślin – kompost.

6. Nie wrzucaj starych baterii do odpadów zmieszanych – kwas, który wypełnia te baterie, jest bardzo szkodliwy dla środowiska. Stare bateria możesz wyrzucić w niektórych sklepach do specjalnych pojemników.

Pamiętaj, że także od Ciebie zależy świat, w którym żyjemy!

(Alona Berchanskaia, Maja Zyguła, Borys Stawinoga)
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

obrazek

Pierwszy Dzień Wiosny w budynku przy ul. Armii Kraków

Dzieci uczące się drugim budynku naszej szkoły ze śpiewem i wielką radością powitały wiosnę. Każda klasa przygotowała krótki program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wiosna nas usłyszała, bo na niebie pokazało się słońce i odwiedziła nas Pani Wiosna.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

DZIEŃ KOBIET

obrazek

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczynki otrzymały z tej okazji życzenia oraz drobne upominki. Na zdjęciu - Dzień Kobiet w klasie 1E.

POGADANKA O CUKRZYCY W KLASIE IE

obrazek

Pogadanka o cukrzycy w klasie IE

Dnia 14.03.2018 w klasie I e Rodzic-Ekspert Pani Bogumiła Stanaszek poprowadziła pogadankę dla dzieci na temat zagrożenia cukrzycą. Uczniowie poznali sekrety właściwej diety, obejrzeli jak wygląda glukometr i pompa insulinowa, samodzielnie odczytali, jakie objawy organizmu należy uznać za poważne i nie ignorować ich. Dzieci dostały plakaty informacyjne o cukrzycy, które także otrzymały inne klasy w szkole, filmy edukacyjne oraz opaski dla chorych na cukrzycę w rodzinie. Dziękujemy Pani Bogumile i czekamy na prelekcję dla Rodziców!

Anna Urbanik

WARSZTATY PIZZY W KLASIE IE

obrazek

Warsztaty Pizzy w klasie Ie

Dnia 28.02 2018 klasa I e dzięki uprzejmości Rodzica - Eksperta Pani Joanny Pazdan mogła odbyć Warsztaty Pizzy w Restauracji Cezare w Galerii Solvay. Każde z dzieci wypiekało od podstaw własną pizzę pod okiem wykwalifikowanego personelu, potem odbyło się wspólne ucztowanie połączone z degustacją. Dziękujemy Szefowi Kuchni za wszystkie pyszne pizze i polecamy smakowitą kuchnię oraz miłą obsługę!

Klasa I e wraz z wych. Anną Urbanik i rodzicami
obrazek obrazek obrazek obrazek

ZIMA W SZKOLE

obrazek

Zima w Szkole

W dniach 12.02 do 16.02.2018 r. w naszej szkole odbywały się ferie dla uczniów w ramach akcji „ Zima w szkole” we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 oprócz opieki naszej wykwalifikowanej kadry nauczycieli, w ramach proponowanych zajęć dzieci miały przewidziane zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, zajęcia komputerowe, muzyczne, czytelnicze, konkursy i spotkanie z magią połączone z nauką sztuczek dzięki uprzejmości rodzica – eksperta. Wyżywienie w ciągu każdego dnia zapewniał chętnym uczestnikom ajent prowadzący żywienie zbiorowe w naszej szkole. Odbyły się wycieczki do Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz na film do pobliskiego kina Cinema City Zakopianka. Na zakończenie turnusu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczył Pan Kierownik turnusu mgr Wojciech Wziątek. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i już zapraszamy na akcję wakacyjną „ Lato w szkole”!
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

WARSZTATY W KLASIE IE

obrazek

Warsztaty w klasie IE

Klasa I e realizuje w roku szkolnym 2017/2018 cykl spotkań z Rodzicem - Ekspertem. W ramach tychże spotkań, 25 stycznia mieliśmy w klasie warsztaty prac technicznych z Panem Mirosławem Siekaczem, z którego pomocą uczniowie wykonali karmnik dla ptaków. Wkrótce kolejne spotkania z Rodzicami. Dziękujemy serdecznie!
obrazek obrazek

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

obrazek

Niesamowty Świat Higieny Jamy Ustnej

Klasy pierwsze i drugie w roku szkolnym 2017/2018 biorą udział w programie profilaktyki zdrowotnej Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej. Dzieci w ramach programu obejrzą film poglądowy o higienie zębów, otrzymają książeczki do kolorowania i informatory dla Rodziców. Każde dziecko po skończonym kursie dostanie dyplom uczestnika. Na zdjęciu klasa I e po udanej realizacji Programu Profilaktyki Zdrowotnej.

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
W RUCHU DROGOWYM

obrazek

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 08.01.2018 uczniowie klas czwartych wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Każdą klasę reprezentowała drużyna trzyosobowa. Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych kategorii: bezpieczna droga do szkoły, znajomość znaków drogowych, znajomość przepisów ruchu drogowego, sytuacje drogowe oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Zwyciężyła klasa IV. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki Konkursu Kolęd i Pastorałek

obrazekWyniki konkursu:

KATEGORIA: ŚPIEW

1 MIEJSCE - OLIWIA GUZOWSKA 7a
2 MIEJSCE - KAJA KLECHOWSKA 5a
3 MIEJSCE - BLANKA PITALA 3h, KAMILA KOCHAN 3h

WYRÓŻNIENIE:

PRZEMYSŁAW GRUSZECKI 7b
KUBA STADNICKI 3e
MARIA WANAT 3d

KATEGORIA: ŚPIEW I INSTRUMENT

1 MIEJSCE - CECYLIA 7b, JAKUB 6d, GRZEGORZ AUKSZTULEWICZ 3d
2 MIEJSCE - ANNA GALICA 5b, MARTYNA LEGLER 5b
3 MIEJSCE - MILENA MAZUR 3h

WYRÓŻNIENIE:

AMELIA BŁAŻOWSKA 3e, WERONIKA MICHAŁKO 3e
PIOTR LENARTOWICZ 2d

KATEGORIA: GRA NA INSTRUMENCIE

1 MIEJSCE - NATALIA 6d, KAROLINA RUSNARCZYK 7c
2 MIEJSCE - MARIA OLSZEWSKA 6d
3 MIEJSCE - TOLA GANCARCZYK 3d, PAULINA MALESZKA 3d

WYRÓŻNIENIE:

MAREK HRYNIEWICZ 4b
obrazek

obrazek

SZKOLNE JASEŁKA

obrazek

Szkolne Jasełka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Występ przygotowali uczniowie klasy 7a pod kierunkiem siostry Beaty Sroki. Całość uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru oraz orkiestry złożonej z uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pana Piotra Węglarza.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Jasełka w budynku przy ul. Armii Kraków

Jasełka w budynku przy ul. Armii Kraków odbyły się 20 grudnia 2017. Występ przygotowali uczniowie klasy Ie pod kierunkiem pani mgr Anny Urbanik.
obrazek obrazek obrazek obrazek

Wyniki Konkursu "Talenty z sąsiedztwa 2017"
w Klubie Kultury Kliny

obrazek

Wyniki konkursu:

1 MIEJSCE - EMILIA KRĘCIOCH 6D, KAT. TANIEC NOWOCZESNY

1 MIEJSCE - JULIA ORZECHOWSKA 6D, KAT. AKROBATYKA SPORTOWA

3 MIEJSCE - MARIANNA KOPYDŁOWSKA 7A, ŚPIEW

3 MIEJSCE - ZUZANNA ŚLADOWSKA 5C, GITARA

Konkurs odbył się pod patronatem Rady Dzielnicy X

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

obrazek

Święto Edukacji Narodowej

11 i 12 października uczniowie świetlicy oraz klas starszych przygotowali występ z okazji Święta Edukacji Narodowej.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

SZKOLNA SPARTAKIADA

obrazek

Szkolna Spartakiada

16 października już po raz drugi w naszej szkole odbyła się szkolna Spartakiada. Wzięli w niej udział uczniowie klas 6. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach sportowych, m.in. w siatkówce, w koszykówce, w piłce nożnej, w bieganiu.

KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"

obrazek

Konkurs "Odblaskowa szkoła"

W trosce o bezpieczeństwo uczniów nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w KONKURSIE ODBLASKOWA SZKOŁA:

- uczniowie otrzymali 468 opasek odblaskowych
- dzieci z klas młodszych, pod czujnym okiem wychowawców stosowały zdobytą wiedzę o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym podczas praktycznych ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię oraz wykonywały prace plastyczne i techniczne, - uczniowie klas I-III oraz z klasy IVa /uczniowie przechodzący przez ulicę Zakopiańską w drodze do Szkoły/ uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji Drogowej połączonych z projekcją filmu edukacyjnego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- "pierwszaki" w ramach zajęć dydaktycznych utrwalają i poszerzają swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole uczestnicząc w AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA.

Udział w konkursie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa dla uczniów klas pierwszych, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich biorą udział w konkursie wiedzy "Bezpieczna droga".
obrazek

Valid HTML 4.01 Transitional