obrazek

Z życia szkoły
PROJEKT UCZEŃ - OBYWATEL

obrazek

Nasi uczniowie na sesji Rady Miasta Krakowa

W ramach projektu Uczeń - Obywatel nasi szóstoklasiści mogli obserwować w dniu 26.02.2020 r. kolejną Sesję Rady Miasta Krakowa. Obserwację tę poprzedził krótki wykład zastępcy Przewodniczącego Rady Miasta Jakuba Drewnickiego n/t zasad funkcjonowania Rady Miasta, jej obrad czy obowiązków radnych. Według naszych uczniów, naoczny kontakt z przedstawicielami władzy uchwałodawczej był niezwykle pouczający.

obrazek

obrazek

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

obrazek

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Uczeń klasy 8c Mikołaj Trepczyński został laureatem II miejsca w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs corocznie organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 40 w Krakowie. Należy dodać, iż Mikołaj wygrał szkolne eliminacje tego konkursu i dzięki temu reprezentował naszą Szkołę w w powyższym konkursie.

Serdecznie wszyscy gratulujemy sukcesu!

obrazek

obrazek

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
W RUCHU DROGOWYM

obrazek

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 25.02.2020 uczniowie klas czwartych wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Każdą klasę reprezentowała drużyna trzyosobowa. Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych kategorii: bezpieczna droga do szkoły, znajomość znaków drogowych, znajomość przepisów ruchu drogowego, sytuacje drogowe oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Zwyciężyła klasa IVb. Serdecznie gratulujemy!


obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

obrazek

21.02.2020 - Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowany został konkurs na najciekawszą gazetkę klasową. Uczniowie chętnie przystąpili do udziału w międzyklasowej rywalizacji. Zadaniem reprezentantów klas było przygotowanie plakatów promujących język polski. I miejsce zajęła klasa 4A, II-klasa 6F, III- klasa 5c. Gratulujemy!

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNE FERIE"

obrazek

Bezpieczne ferie

Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych to temat przewodni konkursu plastycznego, który odbył się przed feriami w naszej szkole. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Spośród wszystkich prac wybrano prace odpowiadające kryterium konkursu: samodzielność wykonania, technika i staranność wykonania pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Kochan Kamila – kl. 5f
II miejsce – Sikora Bartosz – kl. 5a
III miejsce – ex aequo - Kudrina Yeva z kl. 4a oraz Władyka Franciszek z kl. 5a

GRATULUJEMY!

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

LEKCJA BIOLOGII 3D

obrazek

Lekcja biologii 3D

W czwartek 13 II 2020 r. odbyły się w Pracowni Biologicznej niezwykłe wirtualne lekcje biologii dla klas VI, zorganizowane przez panią Agatę Sobolewską-Zamorską we współpracy z firmą komputerową. Temat zajęć "Życie w morzach i oceanach". Uczniowie z pomocą okularów 3D pływali wśród raf koralowych, zaprzyjaźniali się nawet z rekinami i wędrowali na dno Rowu Mariańskiego.

obrazek

JESTEM KRAKÓW

obrazek

Konkurs "Jestem Kraków"

Muzeum Krakowa zorganizowało konkurs dla uczniów klas 4-8 pod nazwą JESTEM KRAKÓW. Był to konkurs skierowany przede wszystkim do uczniów uzdolnionych plastycznie. W jego ramach należało twórczo przekształcić jeden z wybranych obiektów muzealnych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Zosia Lizun, Ola Borkowska i Julia Maziarek z klasy 6e oraz Wiktoria Maciejowska z 6a. Zostały nagrodzone honorowymi dyplomami i upominkami.

obrazek

obrazek

obrazek

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

obrazek

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W styczniu - jak co roku - odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział około 25 uczniów. Występowali w trzech kategoriach: śpiew, śpiew z akompaniamentem i gra na instrumentach. Jury miało twardy orzech do zgryzienia w wyborze zwycięzców, gdyż poziom występów był bardzo wyrównany i na wysokim poziomie.

obrazek

obrazek

obrazek

JASEŁKA

obrazek

Jasełka

W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 5B wraz z chórem szkolnym i opiekunami - księdzem Maciejem, panią Heleną Smoleń oraz panem Piotrem Węglarzem.

obrazek

obrazek

obrazek

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

obrazek

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną dla klas I-II. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział.

obrazek

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

obrazek

Kiermasz Świąteczny

W dniu 13 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach przygotowanych przez uczniów poszczególnych klas i ich rodziców można było zakupić wspaniałe, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Na stoiskach i w kawiarence szkolnej można było skosztować przeróżnych smakołyków. Rodzinną zabawę uświetnił występ Rady Rodziców i wspólne śpiewanie piosenki świątecznej.

Link do galerii z wydarzenia znajduje się tutaj...

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

obrazek

Pasowanie na czytelnika

W grudniu klasy pierwsze zostały pasowane na czytelnika. Wszyscy uczniowie klas pierwszych mogą korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

obrazek

KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"

obrazek

Szanowni Państwo!

Nasza Szkoła w trosce o bezpieczeństwo uczniów promuje wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Dlatego bierzemy udział w X edycji Konkursu dla szkół podstawowych pn. „ODBLASKOWA SZKOŁA”.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali w miesiącu wrześniu i październiku elementy odblaskowe, których noszenie w znaczącym stopniu zwiększa bezpieczeństwo.

Dzieci z klas młodszych, pod czujnym okiem wychowawców stosowały zdobytą wiedzę o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym podczas praktycznych ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię, wykonywały prace plastyczne utrwalając zdobytą wiedzę.

Uczniowie klas I-IV odbyli spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej oraz Policji Drogowej połączonych z projekcją filmu edukacyjnego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Pierwszaki” w ramach zajęć dydaktycznych utrwalają i poszerzają swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa uczestnicząc w AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA; udział w tym konkursie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa.

Odbywają się także konkursy wiedzy „Bezpieczna Droga” na poziomie klas I-IV.

Gorąco zachęcamy do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych przez uczniów!

obrazek

obrazek

PROJEKT EDUKACYJNY "UCZEŃ OBYWATEL"

obrazek

Projekt edukacyjny „Uczeń - Obywatel“

23 października br. uczniowie naszej szkoły w składzie: Marek Hryniewicz (kl. 6b), Zbigniew Schabik (kl. 6b), Zofia Lizun (kl. 6e), Mikołaj Mikołajczak (kl. 6e), Jakub Mamuszka (kl. 6f) i Patryk Trybulec (kl. 6f) wzięli udział w inauguracji projektu edukacyjnego „Uczeń-Obywatel“.

Celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do czerwca. W trakcie pierwszego spotkania w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii samorządu krakowskiego, a następnie zwiedzili Pałac Wielopolskich.

AKCJA "ŻYJMY ZDROWO!"

obrazek

Program "Mleko i produkty mleczne, warzywa i owoce w szkole"

W dniu 25 października świetlica szkolna przeprowadziła akcję promującą Program dla szkół: "Mleko i produkty mleczne, warzywa i owoce w szkole". Dla uczniów SP 97 zorganizowano degustację w postaci zdrowych przekąsek. Akcja została poprzedzona warsztatami nt. profilaktyki zdrowego odżywiania. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


KONKURS "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!"

obrazek

Natalia Włoch - Laureatką Konkursu

Natalia Włoch z kl. 8D została laureatką II miejsca II edycji Konkursu "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ" organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika wraz z Prezesem Kopalni Soli Wieliczka S.A. Zbigniewem Zarębskim oraz Małopolskim Kuratorem Oświaty Barbarą Nowak.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

obrazek

Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik był miesiącem, w którym szczególnie dużo miejsca i czasu poświęcano w naszej szkole propagowaniu czytelnictwa i pracy biblioteki szkolnej. Miały miejsce wydarzenia, w które staraliśmy się zaangażować jak największą liczbę uczniów, a nawet ich rodziców:

• Uczniowie klas starszych składali propozycje haseł pod wspólnym tytułem – TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ…

• Rodzice przy pomocy drona wykonali zdjęcie dużej grupie naszej młodzieży trzymajacej w dłoniach książki i napis – TU SIĘ CZYTA!!! SP 97

• W ramach wolontariatu starsze uczennice czytały książki uczniom z klas trzecich. Były to głównie lektury obowiązujące w programie "Krakusek".

• KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA – uczniowie, rodzice, a bywało, że i dziadkowie wzięli udział w ankiecie n/t ulubionych lektur różnych pokoleń czytelników (podsumowanie już niebawem)

• Udaliśmy się na spacer do Parku Maćka i Doroty, aby wspólna lekturą książek i rozmową przybliżyć postać jednej z naszych ulubionych autorek – Doroty Terakowskiej.

• Klasy drugie i trzecie wzięły udział w konkursie na najciekawszą krzyżówkę o tematyce związanej z książka i biblioteką.

• Grupą około trzydziestu uczniów wybraliśmy się na Międzynarodowe Targi Książki.

• Uczniowie filii przy ul. Cechowej mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmüller.

• Uczniowie klas siódmych odwiedzili siedzibę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskieji i uczestniczyli w warsztatach poświęconych Henrykowi Sienkiewiczowi. Mieli okazję zaznajomić się ze zbiorami WBP oraz zasadami ich wypożyczeń. Ponadto korzystali z zasobów Arteteki.

Na początku listopada planujemy WYMIANĘ PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


TARGI KSIĄŻKI

obrazek

Targi Książki

W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Targach Książki.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ STADTMÜLLER
- AUTORKĄ KSIĄŻEK

obrazek

Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży

Tradycją naszej biblioteki stały się spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży panią Ewą Stadmüller. W tym miesiącu Pisarka odwiedziła dzieci uczące się w klasach pierwszych i drugich w filii przy ul. Cechowej. To był bardzo pouczający, a jednocześnie radosny i pełen wrażeń kontakt z „prawdziwym” twórcą książek. Zainteresowani uczniowie mogli nabyć egzemplarz wybranej pozycji z autografem Twórcy.

WARSZTATY UCZNIÓW KLAS 4 W ARTETECE

obrazek

Warsztaty w Artetece

Uczniowie klas 4 wzięli udział w warsztatach "jak zostać Andersenem?" Zajęcia zorganizowała Arteteka.

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

obrazek

Warsztaty literackie dla uczniów klas siódmych

Warsztaty literackie przeznaczone dla uczniów klas siódmych odbyły się w Wypożyczalni dla Młodzieży Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej pod hasłem: Miejsca Sienkiewicza. Zajęcia te łączyły prezentację zawierającą ciekawostki z życia pisarza z praktycznymi ćwiczeniami dotyczącymi wyszukiwania książek na tematy związane z Sienkiewiczem. Uczniowie poznali polskiego noblistę poprzez miejsca, które odwiedził, dowiedzieli się, w jaki sposób pracował i jak wyglądał jego świat. Po quizie sprawdzającym znajomość życia i twórczości pisarza uczestnicy zajęć nauczyli się odszukiwać pozycje biblioteczne z zakresu historii literatury, historii i geografii Polski oraz świata.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


KRZYŻÓWKI O TEMATYCE
BIBLIOTECZNO - CZYTELNICZEJ

obrazek

Krzyżówki uczniów klas drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich zaprojektowali i rysowali krzyżówki o tematyce biblioteczno-czytelniczej.
obrazek


CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

obrazek

Zalety czytania

W ramach akcji – PAŹDZIERNIK, MIĘDZYNARODOWYM DNIEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH poprosiliśmy Babcie, Dziadków, Rodziców i Uczniów o w udział w ankiecie Czytanie łączy pokolenia. Wszystkim, którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy. Badania ogólnopolskie pokazują, że czytamy coraz mniej (na pewno nie dotyczy to tych domów, które wzięły udział w naszej ankiecie…). Dzieje się tak, gdyż nie zawsze uświadamiamy sobie, jak ważne w naszym życiu są książki. Namawiajmy zatem nasze dzieci do czytania.

Czytanie książek to same zalety. Przypomnijmy je:

• Czytanie to znakomite ćwiczenie dla naszego mózgu. Zmusza do myślenia, zrozumienia, łączenia faktów, wyciągania wniosków.

• Poszerza naszą wiedzę o świecie, zjawiskach, ludziach itd.

• Rozwija wyobraźnię. Odkrywasz w sobie cudowną umiejętność wizualizacji fikcyjnych zdarzeń, miejsc… kręcisz w głowie swój własny film.

• Poprawia koncentrację i pamięć. Czytając musisz skupiać uwagę na treści, powiazaniach faktów, wątków itp.

• Wzbogaca słownictwo. Poznając nowe słowa, ich znaczenia, konteksty łatwiej docierasz ze swoim przekazem do innych, jesteś chętniej słuchany…

• Może być źródłem inspiracji do własnych działań, pomysłów na wyjście z osobistych problemów, pozwala postawić się w sytuacjach życiowych, w których dotąd nie znaleźliśmy się.

• Jest sposobem na atrakcyjne i wartościowe spędzenie wolnego czasu. Gdy się lubi czytać, nigdy nie ma mowy o nudzie

Czyż nie warto zatem zachęcać nasze dzieci do czytania? Może do wspólnego czytania? Polecajmy im nasze ulubione tytuły. Może oni podpowiedzą nam tytuł, po który warto sięgnąć… Czytanie może łączyć pokolenia.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

obrazek

Dzień Nauczyciela

W piątek 11 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Występ przygotowała klasa 5F pod opieką pani Judyty Milan i pana Piotra Węglarza.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


FESTYN SZKOLNY

obrazek

Festyn szkolny

W sobotę, 21.09.2019 odbył się Festyn, zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas Festynu nasi uczniowie uczestniczyli w licznych atrakcjach: zabawach w dmuchanym zamku, paintballu, malowaniu twarzy i tatuaży, pokazach iluzji. Mieli również możliwośc zaprezentowania swoich talentów. Główną atrakcją była loteria fantowa, do której ustawiały się kolejki. Podczas Festynu można było skosztować specjałów z kawiarenki i grilla. Odbył się również mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją nauczycieli, a reprezentacją rodziców. Zwyciężyli nauczyciele. Spędziliśmy czas w iście rodzinnej atmosferze. Emocji nie brakowało!
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


PASOWANIE NA UCZNIA

obrazek

Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na Ucznia odbyło się 21 września. Oprócz przejętych Pierwszaków imprezę zaszczyciła Dyrekcja Szkoły, Rodzice i przyjaciele. Część artystyczną, którą wypełniły występy pierwszaków, prowadzili ich koledzy z klasy trzeciej. Moment mianowania na ucznia poprzedziło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i piękne odśpiewanie przez wszystkich hymnu państwowego.
obrazek

obrazek


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

obrazek

Rozpoczęcie roku szkolnego

Zakończyły się wakacje. W dniu 02.09.2019 uczniowie powrócili do szkoły po wakacyjnej przerwie. Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste powitanie uczniów klas pierwszych przez panią Dyrektor mgr Marię Madej. Uczniowie klas starszych spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Emocji nie brakowało!
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


Valid HTML 4.01 Transitional