obrazek

Z życia szkoły
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
W BUDYNKU PRZY UL. ARMII KRAKÓW

obrazek

Kiermasz Bożonarodzeniowy w budynku przy ul. Armii Kraków

Święta tuż tuż. Rozpoczęliśmy je świątecznym kiermaszem. Zgiełk i radosny gwar panował w naszej szkole 7 grudnia od godziny 7.00 do 17.00. Przepiękne prace dzieci i rodziców zdobiły stół. Były również pyszne, domowe ciasta upieczone przez rodziców z wydatną pomocą dzieci. W "teatrze rozmaitości" każdy grał główną rolę. Blask choinki, melodie kolęd, wielu kupujących tworzyło niepowtarzalny nastrój.
DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA WIELKIE SERCE ORAZ DUŻE ZAANGAŻOWANIE!!!
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
W GŁÓWNYM BUDYNKU SZKOŁY

obrazek

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 07 grudnia 2018 w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoiskach można było kupić ozdoby i prezenty świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły, skosztować pysznych, świątecznych wypieków, posłuchać świątecznych piosenek oraz spędzić czas w miłym towarzystwie. W naszej szkole zapanowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z MISTRZYNIĄ ŚWIATA W WIOŚLARSTWIE

obrazek

Lekcja WF z Mistrzynią Świata w wioślarstwie

W dniu 30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się lekcje na ergometrze wioślarskim dla klas VIII. Zajęcia prowadzili trenerzy AZS AWF Kraków oraz Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy oraz brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro w wioślarstwie Maria Springwald. Została wyłoniona reprezentacja szkoły, która będzie brała udział w Mistrzostwach Dzielnicy Podgórze Szkół Podstawowych w wioślarstwie halowym w dniu 14 grudnia 2018 roku.
obrazek

obrazek

SPOTKANIE Z "CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM"
W BUDYNKU PRZY UL. ARMII KRAKÓW

obrazek

Spotkanie z "Ciekawym Człowiekiem"

W dniu 26 listopada do budynku przy ul. Armii Kraków zaprosiliśmy "Ciekawego Człowieka". Był nim Pan Krzysztof Jurek - tata Łukasza i Tomka z klasy IIIa. Pan Krzysztof jest kajakarzem i podróżnikiem. Razem ze swoimi przyjaciółmi z klubu kajakarskiego przepłynęli Kanion Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Z wielką pasją opowiadał nam o swojej przygodzie i żmudnych latach przygotowań. Zaprezentował nam wiele zdjęć i filmów. Każdy z nas mógł wejść do kajaka i dowiedzieć się, co jest potrzebne do uprawiania kajakarstwa. Pan Krzysztof opowiadał tak, że każdy z nas słuchał z wielkim zainteresowaniem. Była to dla nas wspaniała lekcja. Dziękujemy panu Krzysztofowi za wizytę w naszej szkole.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

OBCHODY 100. ROCZNICY
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
W BUDYNKU PRZY UL. ARMII KRAKÓW

obrazek

Święto Odzyskania Niepodległości

9 listopada w budynku przy ul. Armii Kraków świętowaliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym dniu odbył się uroczysty apel. Wszyscy o galowych strojach z przypiętymi, własnoręcznie wykonanymi kotylionami w narodowych barwach, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni oraz oglądnęliśmy historyczną inscenizację. Każdy z nas śpiewał pieśni patriotyczne ze specjalnego śpiewnika wydanego specjalnie na tą okazję. To była dla Nas piękna lekcja historii.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

OBCHODY 100. ROCZNICY
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

obrazek

Święto Odzyskania Niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległośći przez cały rok odbywały się w naszej szkole liczne imprezy, konkursy i wydarzenia. Byliśmy gospodarzami konferencji historycznej, a nasi uczniowie odwiedzali muzea, zwiedzali wystawy, oglądali filmy historyczne, uczestniczyli w "Widowisku Dumy i Radości" oraz wspólnym pochodzie uczniów przez Kraków.

9 listopada w naszej szkole odbyły się główne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym apelu, odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy i inne pieśni patriotyczne, a nasza szkoła nabrała biało-czerwonych barw.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazekKONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"

obrazek

Szanowni Państwo!

Nasza Szkoła w trosce o bezpieczeństwo uczniów promuje wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Dlatego kolejny raz bierzemy udział w KONKURSIE ODBLASKOWA SZKOŁA.

Nasi uczniowie otrzymali w miesiącu wrześniu i październiku 340 elementów odblaskowych. Dzieci z klas młodszych, pod czujnym okiem wychowawców stosowały zdobytą wiedzę o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym podczas praktycznych ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię.

Uczniowie klas I-III oraz z klasy IV a /uczniowie przechodzący przez ulicę Zakopiańską w drodze do Szkoły/ uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji Drogowej połączonych z projekcją filmu edukacyjnego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, „Pierwszaki”, w ramach zajęć dydaktycznych utrwalają i poszerzają swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa uczestnicząc w AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA, udział w tym konkursie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa.

Odbyły się również konkursy plastyczne oraz konkurs wiedzy „Bezpieczna Droga”. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z film zrealizowanym w ramach Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach – Świeć życiem”, /link dostępny jest na stronie internetowej Krakowskiego Kuratorium/.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

Pierwszaki w trakcie spotkania z Policją Drogową w budynku przy ul. Cechowejobrazek

obrazek

AKADEMIA MŁODEGO KRAKOWIANINA

obrazek

Akademia Młodego Krakowianina

Dzieci z klas Ia, IIa i IIIa (budynek przy ul. Armii Kraków) biorą udział w projekcie "Akademia Młodego Krakowianina". Uczniowie poznają działalność instytucji i spółek nadzorowanych przez samorząd krakowski oraz oglądają ważne obiekty miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków - Urząd Miasta Krakowa. W projekcie bierze udział 20 krakowskich szkół.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazekŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
W BUDYNKU PRZY UL. JUDYMA

obrazek

Klasy 4-8

11 i 12 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uroczysty apel przygotowała młodzież klas starszych pod kierunkiem pani mgr Anny Chachlowskiej, pani mgr Anny Patulskiej oraz pana mgr Piotra Węglarza. Wszystkie klasy uczestniczyły w uroczystym apelu i skłądały życzenia nauczycielom. Fragment nagrania z występu znajduje się tutaj...
obrazek

obrazekKlasy 1-3

15 października 2018r. klasy drugie i trzecie w szkole głównej wspólnym śpiewem piosenek i wierszami uczciły Święto Komisji Edukacji Narodowej i swoich Nauczycieli
obrazek

obrazek

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
W BUDYNKU PRZY UL. ARMII KRAKÓW

obrazek

Święto Komisji Edukacji Narodowej - ul. Armii Kraków

15 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Rano zgromadziliśmy się na uroczystym apelu. Każdy z nas był w galowym stroju, aby dodać rangi wydarzeniu. Na apelu recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Przekazaliśmy życzenia i wiele serdeczności wszystkim pracownikom szkoły.
obrazek

obrazek

obrazek

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

obrazek

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 02.10.2018 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. W głosowaniu wzięło udział 43 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący - Michał K. kl. 8c
Z-ca Przewodniczącego - Szymon O. kl. 8d
Sekretarz - Maksymilian M. kl. 8a

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

ŚWIĘTUJEMY 100. ROCZNICĘ
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

obrazek

Świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości

W budynku II naszej szkoły przy ulicy Armii Kraków 76 świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości pod hasłem: "100 legend na setną rocznicę Odzyskania Niepodległości". Czytamy, inscenizujemy i wykonujemy prace plastyczne. Świetnie się przy tym bawimy, a przede wszystkim poznajemy historię naszej Ojczyzny.

OTRZYMALIŚMY PODZIĘKOWANIE
ZA UDZIAŁ W AKCJI "WYPRAWKA DLA ŻAKA"

obrazek

LATO W SZKOLE

obrazek

Lato w szkole

W dniach od 25 czerwca do 13 lipca 2108 r. odbyła się u nas w szkole kolejna edycja akcji „Lato w szkole”. Akcja znów cieszyła się wielkim zainteresowaniem i uznaniem naszych kochanych Uczniów i Rodziców. W ramach akcji dzieci mogły bawić się i wypoczywać korzystając z naszej szkolej infrastruktury sportowej, odbyliśmy wiele wycieczek i wyjść intergacyjnych m.in. kina, kregielni, na dwa zaprzyjaźnione rancza, do pobliskiego Parku im. Maćka i Doroty oraz do cukierni. Dzieci miały możliwość skorzystać z bogatego sprzętu sportowego i wziąć udział w rywalizacji sportowej drużyn, odbyło się mnóstwo warsztatów plastycznych i warsztaty z dmuchanymi balonami. W szkole dzieci mogły zjeść posiłek w postaci drugiego śniadania i obiadu. Uczestnicy każdego z trzech tygodniowych turnusów otrzymali nagrody za uczestnictwo i zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Wychowawcom i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „ Zima w szkole”!

Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole Lato w szkole smoothgallery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Valid HTML 4.01 Transitional