O szkole

Szkoła Podstawowa nr 97 w Krakowie znajduje się przy ulicy Judyma 10. Drugi budynek szkoły znajduje się na osiedlu Jugowice, przy ulicy Armii Kraków 76. Uczęszczają do niej uczniowie z osiedli Kliny, Kliny Zacisze i Kliny Pod Fortem. Nasza szkoła to nowoczesna placówka dydaktyczno - wychowawcza, w której zdobywa wiedzę około ośmiuset uczniów i zatrudnionych jest kilkudziesięciu, dobrze przygotowanych pedagogów. Uczniowie mają możliwość nauki języka angielskiego już od klasy pierwszej.

Nasza szkoła oferuje uczniom i ich rodzicom pomoc pedagoga i psychologa. Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczalni, czytelni oraz Multimedialnego Centrum Informacji Multimedialnej. Szkoła posiada nowocześnie urządzoną salę komputerową. Zajęcia sportowe odbywają się w dwóch salach gimnastycznych, a zajęcia gimnastyki korekcyjnej w odpowiednio wyposażonym pomieszczeniu.

Uczniowie, ktorych rodzice pracują, mogą liczyć na opiekę nauczycieli zatrudnionych w trzech szkolnych świetlicach. Dobre i pełnowartościowe obiady oferuje stołówka, a zdrową żywność szkolny sklepik.