Historia szkoły

Otwarcie szkoły nastąpiło w 1962 roku. Inicjatorem budowy był społeczny komitet, który tworzyli Karol Bełtowski, Zygmunt Guc, Czesław Targosz oraz Włodzimierz Witek. Szkołę zbudowano w ramach ogólnopolskiej akcji Tysiąca Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego. Pierwszym kierownikiem szkoły został matematyk Zygmunt Guc. Była to jedna z nielicznych szkół, które posiadały wtedy odkryty basen (nie dotrwał do dzisiejszych czasów).

Intensywny rozwój pobliskich osiedli i napływ dużej ilości dzieci spowodowały konieczność powiększenia bazy szkoły. Od 1997 roku istnieje drugi budynek szkoły, w którym uczą się uczniowie klas od pierwszych do trzecich. W roku 2008 do głównego budynku placówki dobudowano piętro, a także zbudowano pełnowymiarową salę gimnastyczną.