obrazek

Tablica ogłoszeńWyprawka szkolna

obrazek

Szanowni Państwo!

Istnieje możliwość dofinansowania zakupu materiałów edukacyjnych zgodnie z art.3 pkt.24. lit. b, ustawa z dn. 7 września 1999 r. o systemie oświaty dla uczniów słabowidzących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znaczącym, z niepełnosprawnością ruchową, z afazją, z autyzmem, z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Na stronie Legislacyjnego Centrum Rządowego opublikowano projekty uchwały Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 r. "Wyprawka szkolna" oraz w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom. Rodzice, których dzieci spełniają w/w kryteria powinni składać wnioski do Dyrekcji Szkoły/ w pierwszych dniach września/.

Rozpoczęły się wakacje!!!

obrazek
Rozpoczęły się wakacje! Życzymy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Podziękowania

obrazek

Szanowni Państwo!

Pedagog szkolny wraz z Gronem Pedagogicznym składa podziękowania wszystkim Rodzicom za pomoc finansową i rzeczową na rzecz potrzebujących uczniów. Ponadto jesteśmy wdzięczni za wspieranie materialne rozmaitych inicjatyw pozaszkolnych w minionym roku szkolnym. Pedagodzy szkolni wraz z całym Gronem Pedagogicznym składają serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Uczniom za aktywny udział w akcjach charytatywnych w minionym roku szkolnym 2018/2019.

Doceniamy każdy gest pomocy, zarówno rzeczowej jak i finansowej. Nade wszystko jesteśmy wdzięczni za wrażliwość. Szczególne podziękowania kierujemy do Ofiarodowcy akcji "Pola Nadziei" kwoty 1000 zł.

Informujemy również, że na rzecz osób niepełnosprawnych zebraliśmy 488 kg zakrętek!

Maria Gaweł
Anna Kurzyniec

Bezpieczne wakacje

obrazek

Szanowni Państwo!

Przed nami wakacje. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z:

1. Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku

2. Bazą danych organizatorów wypoczynku - tu można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku dla dzieci

3. Bazą danych autokarów - tu można sprawdzić, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.Zakończenie roku szkolnego

obrazek

Szanowni Państwo!

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj...

Lekcje skrócone w dniach 13 i 14.06.2019

obrazek

Szanowni Państwo!

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi w dniach 13 czerwca 2019 (czwartek) i 14 czerwca 2019 (piątek) zostają skrócone lekcje do 30 min. W związku z tym godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji zostają zmienione w następujący sposób:

0. 7:25-7:55
1. 8:00-8:30
2. 8:40-9:10
3. 9:20-9:50
4. 10:00-10:30
5. 10:40-11:10
6. 11:20-11:50
7. 12:00-12:30
8. 12:40-13:10
9. 13:20-13:50
10. 14:00-14:30

Wydawanie obiadów bez zmian. Przewozy dzieci zostaną dostosowane do w/w organizacji pracy.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Szkoły

Zebranie rodziców
uczniów przyszłych klas pierwszych

obrazek

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 97 w Krakowie serdecznie zaprasza Rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych na spotkanie, które odbędzie się w dniu 23.05.2019 r. o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Doktora Judyma 10 w Krakowie.

Zaproszenie do debaty o przyszłości polskiej oświaty

obrazek

Szanowni Państwo!

Portal Szkolnakasa.pl został zaproszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do debaty w ramach "Okrągłego Stołu" edukacyjnego w charakterze strony społecznej reprezentującej rodziców.

Gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się do dyskusji prowadzącej do reformy polskiego systemu oświaty. Państwa opinie i propozycje zostaną przekazane Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu. Formularz umożliwiający Państwu wysłanie opinii dostępny jest tutaj...

Z wyrazami szacunku
Dyrekcja szkoły

Zaproszenie na zebranie Rady Rodziców

obrazek

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 23 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w budynku głównym szkoły przy ulicy Dr Judyma. Podczas ww zebrania omówimy kwestie związane z bieżącą działalnością RR oraz organizację Szkolnego Festynu Rodzinnego, który jest zaplanowany na 21 września 2019 r.

Pragniemy, aby na to zebranie przybyli nie tylko przedstawiciele klas ale każdy z rodziców, kto w jakikolwiek sposób chciałby oraz mógłby wesprzeć i uświetnić Festyn.

Poniżej przybliżamy formy pomocy na jakie liczymy z Państwa strony:

- dekoracja (wykonanie, montaż, itp),
- zabezpieczenie terenu przyszkolnego (ochrona, rozłożenie taśm, barierek, itp.),
- opieka nad stanowiskami (loterie, itp),
- malowanie twarzy,
- zaplatanie kolorowych warkoczyków,
- opieka i prowadzenie stanowisk plastyczno-artystycznych (hand made itp)

...oraz wszelkie pozostałe pomysły i atrakcje, którymi mogliby się Państwo z nami podzielić.

Będziemy również wdzięczni za zorganizowanie/przekazanie fantów, gadżetów, upominków do loterii fantowej (mogą to być ciekawe gadżety firmowe lub inne drobne upominki, do których mają Państwo dostęp).

Już dziś dziękujemy za pomoc, wkład i zaangażowanie.

Z wyrazami szacunku
Prezydium RR

Podziękowania

obrazek

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom żywności, którzy podzielili się świąteczną radością z potrzebującymi w ramach akcji "WIELKANOC Z PCK". Szczególnie gorąco dziękujemy również wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki na rzecz leczenia Ani, podopiecznej fundacji "SZLACHETNY GEST" - przekazaliśmy kwotę 1888 złotych i 20 groszy /w tym 2 euro/.

Serdecznie dziękujemy!

Organizatorki zbiórek:
Ewa Podgórska, Maria Gaweł
obrazek

obrazek

Kody do rekrutacji dla uczniów klas 8

obrazek

Szanowni Państwo!

Informujemy, że kody dla uczniów klas 8 niezbędne do procesu rekrutacji są do odbioru w sekretariacie szkoły.

Wesołych Świąt!

obrazek
Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w rodzinnym gronie życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 97


Planowana liczba oddziałów
w liceach ogólnokształcących w Krakowie

obrazek

Szanowni Państwo!

Małopolska Kurator Oświaty, pani Barbara Nowak informuje, że po ustaleniach między Prezydentem Miasta Krakowa i dyrektorami krakowskich liceów zostanie utworzonych dodatkowo 27 oddziałów klas I w roku szkolnym 2019/2020. Wykaz szkół wraz z ilością planowanych oddziałów klasowych znajduje się tutaj...

Wielkanoc z PCK

obrazek

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych, które będą przeprowadzone na terenie naszej Szkoły:

1. W dniach od 11 marca do 4 kwietnia odbędzie się coroczna, ogólnopolska zbiórka żywności długoterminowej w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”. Dary można ofiarować za pośrednictwem wychowawcy lub bezpośrednio do pedagoga szkolnego. Żywność będzie przekazana potrzebującym w formie świątecznych paczek.

2. Apelujemy również o pomoc finansową dla 5-letniej Ani chorej na atopowe zapalenie skóry. Datki pieniężne będą zbierane w klasach przez uczniów naszej szkoły do 4 kwietnia, a następnie przekazane rodzicom Ani za pośrednictwem Fundacji „Szlachetny Gest”. Dziękujemy za każdy dar serca!

Organizatorki zbiórek:

Maria Gaweł i Ewa PodgórskaKrakowski Tydzień Zawodowców

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w V edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się w tym roku od 11 do 15 marca. Dokładny harmonogram wydarzeń znajduje się tutaj...Zapraszamy na warsztaty antysmogowe

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapraszamy rodziców uczniów na warsztaty antysmogowe dla społeczności lokalnej, które odbędą się 07.03.2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. Juliana Aleksandrowicza w Krakowie przy ul. Strąkowej 3a. Spotkanie poprowadzi Pani Monika Wojtaszek-Dziadusz z Polskiego Alarmu Smogowego. Start warsztatów o godzinie 19:00.Rekrutacja do klas pierwszych

obrazek

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 97 im Joachima Lelewela w Krakowie ul. Doktora Judyma 10 zawiadamia, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 1 marca 2019 r. i trwać będzie do 29 marca 2019 r. zgodnie z Załącznikiem do Zarządzenia Nr 236/2019 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 06.02.2019 r.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego – elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Elemento (https://krakow.elemento.pl). Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące naboru uczniów do klas pierwszych:

Szczegółowe informacje Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 97 w Krakowie

Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa

Terminy rekrutacji

Kryteria naboru dla osób spoza rejonu szkoły

Rekrutacja do klas 4 i 7 szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów

Link do rekrutacji elektronicznejInformacje o rekrutacji do klas 4 i 7 szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów

obrazek

Szanowni Państwo!

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do klas 4 i 7 szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów znajdują się w linku poniżej:

Rekrutacja do klas 4 i 7 szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjówKRAKOWSKI TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA

obrazek

Krakowski Tydzień Dobrego Słowa

W dniach 04-08 lutego w naszej szkole odbędzie się Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na słowa, którymi posługujemy się na co dzień. Uczniowie będą wykonywali prace plastyczne, emblematy, prezentacje multimedialne i gazetki promujące dobre słowo. Na godzinach wychowawczych odbędą się również zajęcia propagujące codzienną życzliwość i szacunek.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa NASK

obrazek

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła przystąpiła do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami na temat smogu:

1. Film "Nie chcę tak żyć":

2. Materiały o smogu:

3. Film "Cały ten smog":Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

obrazek

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom składamy najserdeczniejsze życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 97 w Krakowie.

Paczki dla potrzebujących

obrazek

Drodzy Rodzice!

Dzięki Waszym otwartym sercom udało nam się przygotować 6 paczek dla rodzin naszych uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej.

DZIĘKUJEMY...

Rada Rodziców SP97

obrazek

Podziękowania za pomoc w organizacji
Kiermaszu Świątecznego

obrazek

Kochani!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom, Dzieciom, Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do sukcesu kiermaszu świątecznego.

Bez Waszego wsparcia, pomysłów, wytrwałości, zaangażowania oraz gotowości do działania i tworzenia dobra nie udałoby się zorganizować oraz cudownie przeżyć tego wydarzenia.

Za zaufanie, uśmiech, odwagę i pracę...

DZIĘKUJEMY...

Prezydium Rady Rodziców SP97

Kiermasz Bożonarodzeniowy

obrazek

Szanowni Państwo!

Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 97 zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w szkole w dniu 7 grudnia (piątek) w godzinach 15:20-18:00.

W programie:

- sprzedaż ozdób i dekoracji świątecznych;
- ścianka do zdjęć;
- oraz mnóstwo okazji do rozmów i zabawy w dobrym towarzystwie.

Czynna będzie szkolna kawiarenka!

Podczas kiermaszu będziemy także zbierać produkty spożywcze aby pomóc w przygotowaniu Świąt potrzebującym rodzinom z naszej szkolnej społeczności.
obrazek

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

obrazek

Szanowni Państwo!

"I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" oraz "Świętokrzyska gwiazdka" to tradycyjna zbiórka słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych i produktów spożywczych. Akcjom, które trwają do 6 XII patronuje PCK. Adresatami są potrzebujące dzieci. Z góry dziękujemy za wrażliwość i umiejętność dzielenia się. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Tydzień Chleba

obrazek

Szanowni Państwo!

W dniach 26 XI-30 XI świętujemy Tydzień Chleba. W szkole mają miejsce pogadanki i zajęcia edukacyjne na temat wartości chleba. 28 XI uczniowie w klasach będą degustować chleb, wypiekany na tradycyjnych metodach. Smacznego!

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
zgodnie z RODO - obowiązek informacyjny

obrazek

Szanowni Państwo!

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Szkoła Podstawowa nr 97 z siedzibą ul. Dr. Judyma 10, 30-436 Kraków.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:

1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.

3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.

5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.

6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

7. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: inspektor3@mjo.krakow.pl.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 97 w Krakowie
Maria Madej

Wykaz podręczników

obrazek

Szanowni Państwo!

Wykaz podręczników obowiązujących w bieżącym roku szkolnym znajduje się tutaj...

List Ministerstwa Edukacji Narodowej
w sprawie ubezpieczenia uczniów

obrazek

Szanowni Państwo!

List Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków można przeczytać tutaj...

Podziękowanie za głosowanie
na "Drzewo Roku 2018"

obrazek

Szanowni Państwo!

W konkursie "Drzewo Roku 2018" zwyciężyło Klęczące drzewo z Krasnegostawu - 4131 głosów. 2 miejsce dla Dębu Henryk z Krakowa - 3612 głosów!!!!!!!!

Składamy serdeczne podziękowania, wszystkim którzy włączyli się w działania promujące konkurs i zaangażowali się w trakcie głosowania. Dąb Henryk otrzymał liczne głosy od całej społeczności naszej szkoły.

Dziękujemy za każdy głos!

Rozpoczęcie roku szkolnego

obrazek

Szanowni Państwo!

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 odbędzie się 03.09.2018. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj

Zapisy do świetlicy na nowy rok szkolny

obrazek

SZANOWNI RODZICE!

Zapisy dzieci do świetlicy na rok szkolny 2018/2019 odbędą się w dniach:

30.08.2018 (czwartek) oraz 31.08.2018 (piątek) w godzinach od 15:00 do 17:30

W czasie dyżuru w budynku przy ul. Doktora Judyma 10 będzie można zapisać dziecko do każdej świetlicy naszej szkoły (lokalizacje: Doktora Judyma, ul. Armii Kraków, salka przy kościele, ul. Cechowa).

Dyżur pełniony będzie także w budynku przy ul. Armii Kraków.

ZAPRASZAMY!

Dzień Otwarty Szkoły w budynku przy ul. Cechowej

obrazek

Szanowni Państwo!

W czwartek 30 sierpnia 2018r. zapraszamy Rodziców wraz z Pierwszoklasistami na „Dzień Otwarty” w nowej lokalizacji Szkoły Podstawowej nr 97 im. Joachima Lelewela w Krakowie przy ul. Cechowej 57. Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego znajdują się tutaj...

Valid HTML 4.01 Transitional