obrazek

Tablica ogłoszeńOferta Krakowskiego Stowarzyszenia
Terapeutów Uzależnień

obrazek

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień uruchamia w ramach projektu „Wzmacnianie więzi - przeciwdziałanie uzależnieniu” realizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa Punkt Konsultacyjny dla rodziców oraz dzieci.

Porady w ramach Punktu Konsultacyjnego skierowane są do:

• rodziców, którzy są zaniepokojeni podejmowaniem przez dzieci ryzykownych zachowań związanych z używaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych ( narkotyki, dopalacze);

• dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, którzy podejmują zachowania ryzykowne związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:

Punkt konsultacyjny

Szczegóły oferty


Dzieci w wirtualnej sieci

obrazek

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dla Rodziców dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w sieci i tego, jak ochronić swoje dziecko przed zagrożeniami.

Broszura znajduje się tutaj...


"Chodźże na pole"

obrazek

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła dołączyła do kampanii rekreacyjnej miasta Krakowa "Chodź na pole!" Wykaz działań podejmowanych przez szkołę znajduje się tutaj...


Oferta edukacyjna
liceów, techników i szkół branżowych

obrazek

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Krakowska Szkoła Doradztwa Zawodowego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w Krakowie:

Oferta edukacyjna liceów, techników i szkół branżowych


Zaproszenie na Krakowski Tydzień Zawodowców

obrazek

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że w dniach 12-16 kwietnia 2021 r. odbędzie się VII edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Przewidziane są także otwarte soboty we wszystkich szkołach samorządowych prowadzących kształcenie zawodowe, które ustalono na 17 kwietnia i 29 maja br. Podczas otwartych sobót będzie możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych. Szczegółowe intormacje znajdują się w załącznikach.

Zaproszenie na Krakowski Tydzień Zawodowców

Harmonogram wydarzeń (.xlsx)

Adresy mailowe do szkół biorących udział w Krakowskim Tygodniu Zawodowców

obrazek

Zawieszenie zajęć stacjonarnych

obrazek

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że zgodnie z decyzjami centralnymi, zawieszone zostały zajęcia stacjonarne w klasach I-VIII szkoły podstawowej w terminie od 22.03 do 9.04.2021r. Wszelkie szczegółowe informacje zostały przekazane Rodzicom w wiadomości wysłanej przez dziennik elektroniczny. Sprawy w sekretariacie można załatwić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 (także związane z rekrutacją do klasy pierwszej).

Dyrekcja Szkoły

Krakowski Tydzień Zawodowców

obrazek

Już za miesiąc Krakowski Tydzień Zawodowców!

Informujemy, że w dniach 12-16 kwietnia 2021 r. odbędzie się VII edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Przewidziane są także otwarte soboty we wszystkich szkołach samorządowych prowadzących kształcenie zawodowe, które ustalono na 17 kwietnia i 29 maja br. Podczas otwartych sobót będzie możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych.

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii nie jest wykluczone, że spotkania zostaną przeniesione do wirtualnej przestrzeni.

Szczegóły dotyczące KIERUNKU PRZYSZŁOŚCI znajdują się tutaj...

Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.


Wnioski o przyjęcie do klas IV i VII SP
powstałych z przekształcenia gimnazjów

obrazek

Szanowni Państwo!

Poniżej znajduje się zarządzenie Prezydenta Mista Krakowa w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie do klas IV i VII publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków, powstałych z przekształcenia gimnazjów:

obrazek

Wideo-lekcje z matematyki, chemii i fizyki

obrazek

Wideo lekcje

Zachęcamy Ósmoklasistów do skorzystania z powtórki przed Egzaminem Ósmoklasisty w formie wideo-lekcji z matematyki, chemii i fizyki, które znajdują się na stronach:

Wideo-lekcje z matematyki
Wideo-lekcje z chemii
Wideo-lekcje z fizyki


Konkurs z okazji Święta Patrona Szkoły

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie "Patron mojej szkoły - portret Joachima Lelewela". Konkurs realizowany jest w ramach zbliżającej się 235 rocznicy urodzin patrona SP97 w Krakowie. Regulamin konkursu znajduje się tutaj...Krakowski Tydzień Zawodowców

obrazek

Otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe

Poniżej publikujemy zaproszenie Pani Anny Korfel - Jasińskiej, zastępcy Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki do udziału w Krakowskim Tygodniu Zawodowców:

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

uprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VII już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce od 12 do 16 kwietnia 2021 r. Jednocześnie przypominam, że ww. okolicznościom towarzyszyć będą dwie Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na: 17 kwietnia 2021 r. i 29 maja 2021 r.

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii nie jest wykluczone, że spotkania zostaną przeniesione do wirtualnej przestrzeni. Niemniej jednak jestem przekonana, że oferta przygotowana przez krakowskie szkoły techniczne i branżowe, wzorem ostatnich lat będzie obfitowała w niezwykle ciekawe i merytorycznie wysoko oceniane wydarzenia. Rozwój technologii, nowe zawody-zawody przyszłości, rzeczywistość wirtualna to tylko nieliczne wyzwania przed jakimi stoją młodzi ludzie.

Co powinniśmy zrobić? Jak wspólnie osiągnąć efekt? To rzetelna i obiektywna wiedza stanowić będzie o jakości kształcenia zawodowego, a dostosowanie go do potrzeb rynku pracy przyczyni się bez wątpienia do zwiększenia szans absolwentów szkół na zatrudnienie.

Podczas Otwartych Sobót, we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi. Z ich fachowych podpowiedzi- jak rozmawiać z dziećmi i jak ocenić ich predyspozycje do wykonywania konkretnego zawodu - będzie można skorzystać w ramach bezpośredniej rozmowy, bądź poprzez zapytanie wysłane na adres mailowy szkoły.

Z poważaniem,
Anna Korfel - Jasińska
Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki


Zapisy do szkoły

obrazek

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 97 zawiadamia, że 1 marca 2021r. rozpoczną się zapisy dzieci do szkoły na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Elemento (https://krakow.elemento.pl). Szczegółowe informacje dotyczące naboru uczniów do szkoły wraz z terminarzem znajdują się tutaj:

Link do rekrutacji elektronicznejPomoc psychologiczna dla KrakowianSzanowni Państwo!

Informujemy, że w ramach wsparcia dla Krakowian odczuwających skutki pandemii koronawirusa i długotrwałej izolacji, uruchomiona została specjalna linia bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Szczegóły dotyczące udzielanego wsparcia znajdują się tutaj

Zebranie Rady RodzicówDrodzy Rodzice!

Zapraszamy serdecznie na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 26 stycznia /wtorek/ w sali gimnastycznej (dużej, wejście od strony parkingu) o godzinie 18:00. Z pozdrowieniami

Prezydium RR

Styczniowe Targi Szkół Zawodowych
w Meliorku

obrazek

Szanowni Państwo!

Informujemy, że od 21 stycznia do 4 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie będą odbywać się XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowane w szczególności z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach. Szczegółowe informacje dotyczące targów znajdują się tutaj...

Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

obrazek

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szczegóły dotyczące projektu znajdują się tutaj...

Organizacja nauki w szkołach po feriach

obrazek

Szanowni Państwo!

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach znajdują się tutaj...

Wesołych Świąt!

obrazek

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Niech zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia przyniesie ze sobą tak oczekiwaną radość i nadzieję. Dziękując za dotychczasową współpracę Dyrekcja oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 97 w Krakowie składa życzenia zdrowia i wielu sukcesów.

Bądźcie radośni, spełniajcie swoje marzenia i wracajcie do Naszej szkoły. Bardzo za Wami tęsknimy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej 97 im. Joachima Lelewela w Krakowie

Przerwa w nauce 23.12.2020-17.01.2021

obrazek

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzonymi przepisami, a także wcześniejszymi dotyczącymi przedłużenia nauki zdalnej do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie będą mieli przerwę w nauce od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021, a od tego terminu rozpoczynają się ferie trwające do 17 stycznia.

Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń do poradni!

obrazek

Szanowni Rodzice!

Czas domowej izolacji i brak kontaktu z rówieśnikami wpływają niekorzystnie na kondycję psychiczną wielu uczniów. Wsparcia oczekują także często rodzice, dla których sytuacja związana z zapewnieniem dzieciom w tych szczególnych okolicznościach odpowiedniej opieki bywa ogromnym wyzwaniem. Podobnie jak miało to miejsce podczas wiosennego zamknięcia szkół, również teraz można skorzystać z różnego rodzaju specjalistycznej pomocy telefonicznej.

Szczegóły dotyczące pomocy specjalistycznej znajdują się tutaj...

Kształcenie na odległość
Poradnik dla rodziców i nauczycieli

obrazek

Szanowni Rodzice!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrane są wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawione są także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Poradnik znajduje się tutaj...

Loginy i hasła do dziennika elektronicznego

obrazek

Szanowni Rodzice!

Wszelkie prośby dotyczące haseł lub loginów do Librusa i aplikacji MS Teams prosimy kierować na adres poczty naszej Szkoły: sp97@op.pl Odczytywana jest ona na bieżąco przez cały dzień. Zalecamy też kontakt ze szkołą w formie telefonicznej lub mailowej.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja SP97

Zapisy do harcerstwa

obrazek

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy za zbiórki zuchowe i harcerskie, które odbywają się w harcówce, na terenie Waszej szkoły, przy ul. Judyma 10. Poniżej podajemy terminy dla poszczególnych grup wiekowych a także kontakt do drużynowych - osób prowadzących dane drużyny. W razie pytań lub chęci uzyskania szczegółowych informacji prosimy o telefon lub wiadomość mailową.

Zuchy (klasy 1-3 SP)
Poniedziałki, 17:00-18:30
Drużynowa: pwd. Natalia Dudziak (tel. 530 030 618, n.dudziak@zhp.net.pl)

Harcerze (klasy 4-6 SP)
Środy, 17:21-18:45
Drużynowa: pwd. Anna Kudroń (tel. 887-383-838, anna.kudron@zhp.net.pl)

Harcerze Starsi (klasy 7-8 SP, I Liceum)
Piątki, 17:30-19:00
Drużynowa: pwd. Maja Gędłek (tel.796 309 022, maja.gedlek@zhp.net.pl)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

hm. Adam Bałas
Komendant 12 Szczepu Preria


5. Edycja Budżetu Obywatelskiego

obrazek

Szanowni Państwo!

1 września wystartował nabór zadań do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy Małopolski mają czas do połowy października, żeby złożyć zadanie i zebrać wymagane 30 podpisów poparcia. Na najlepsze zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza w sumie 12 mln zł. Szczegóły 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego znajdują się tutaj...


Policja informuje o działaniach
w sprawie Parku Maćka i Doroty

obrazek

Szanowni Państwo!

Komendant Komisariatu Policji VI przy ul. Ćwiklińskiej 4 w Krakowie informuje, że dzielnicowy, mł. asp. Mirosław Hajto, prowadzi działania zmierzające do wyeliminowania zjawiska zakłócania porządku publicznego i zanieczyszczania terenu Parku Maćka i Doroty w Krakowie.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie dzielnicowemu wszelkich zagrożeń związanych z Parkiem Maćka i Doroty poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 602-558-516 lub na adres email: dzielnicowy.cwiklinskiej18@krakow.policja.gov.pl.


Bezpieczny powrót do szkół
- zasady bezpieczeństwa w szkole

obrazek

obrazek

obrazekZapisy na obiady

obrazek

Szanowni Państwo!

Stołówka "Fantazja" uprzejmie informuje, iż w związku z pandemią COVID-19, w IX 2020r zgłoszenia na obiady dla dzieci przyjmowane są drogą mailową. Zlecenie pobrać można na stronie internetowej Szkoły w zakładce "stołówka".

"Ajent" gwarantuje zapewnianie (w oparciu o specjalne procedury) higienicznych, (zgodnych z wytycznymi) warunków przygotowywania i wydawania dzieciom posiłków. Termin rozpoczęcia wydawania posiłków uzależniony jest od decyzji Dyrekcji Szkoły i zostanie Państwu podany z dwudniowym wyprzedzeniem.


Ankieta oceniająca działania związane z promocją
"Program dla szkół"

obrazek

Szanowni Państwo!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotował elektroniczną ankietę oceniającą działania związane z promocją: "Programu dla szkół" w roku szkolnym 2019/2020. Ankieta jest skierowana między innymi do rodziców, nauczycieli i dzieci objętych: "Programem dla szkół". Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15 września. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Link do ankiety znajduje się tutaj...


Organizacja uroczystości rozpoczęcia
roku szkolnego 2020/2021
dla klas pierwszych na ul. Doktora Judyma 10

obrazek

Szanowni Państwo!

Wszystkie spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym z obowiązkowym przestrzeganiem zasad dystansu społecznego. Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1B, 1C, 1D, 1E odbywać się będzie w dużej sali gimnastycznej (wejście od strony placu przy żłobku, przejście przez boisko szkolne do wejścia ewakuacyjnego przy dużej sali gimnastycznej) w sposób kaskadowy, bez wchodzenia na teren szkoły do sal lekcyjnych:

- godz. 8:00 - klasa 1B
- godz. 8:45 - klasa 1C
- godz. 9:30 - klasa 1D
- godz. 10:15 - klasa 1E

Po wejściu należy przekazać osobie dyżurującej kartkę z informacją:
Imię i nazwisko dziecka i rodzica, telefon kontaktowy.

Następnie rodzic przechodzi do sali gimnastycznej i zajmuje miejsce.


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego

obrazek

Szanowni Państwo!

Informujemy, że rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się 01.09.2020. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj...


Zasady funkcjonowania szkoły w okresie pandemii

obrazek

Szanowni Państwo!

Dyrekcja SP97 informuje, iż pomimo starań nie uzyskaliśmy zgody organu prowadzącego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na organizowanie zajęć szkolnych w trybie hybrydowym. Dlatego też bezpieczeństwo epidemiczne naszych uczniów zależeć będzie od współpracy i dyscypliny całej społeczności szkolnej z największą rolą rodziców naszych uczniów. Zostały opracowane procedury i rozwiązania, które mają podwyższyć bezpieczeństwo nauki i pracy. Prosimy więc o życzliwe ich zaakceptowanie:

1. Podstawowym warunkiem jest, aby do szkoły przychodziły dzieci wyłącznie zdrowe z domów, w których nikt nie choruje. Każdy niepokój zdrowotny powinien podlegać obserwacji w warunkach domowych.

2. Szkoła musi posiadać kontakt z rodzicem. Prosimy o włączenie telefonów w czasie pobytu dziecka w szkole, celem odebrania jak najszybszego dziecka ze szkoły w sytuacji kryzysu. W przypadku braku takiej możliwości, bardzo prosimy o upoważnienie dodatkowej osoby do pełnienia tej funkcji. Informacja ta musi zostać podana Wychowawcy klasy na początku roku szkolnego.

3. Przebywanie ucznia w szkole na zajęciach opiekuńczych oraz korzystanie z obiadów powinno być ograniczone, aby zminimalizować zjawisko zakażenia.

4. Prosimy o zaopatrzenie dziecka w maseczkę, która ma być przechowywana w woreczku (np. strunowym) z podpisem ucznia. Maseczki będą zakładane wyłącznie na czas przebywania dzieci w przestrzeni wspólnej, tj. na korytarzach, w szatniach w-fu, szatniach przy salach.

5. Do budynku szkolnego nie będą wpuszczani rodzice. W sytuacjach konieczności obowiązuje: maseczka, jednorazowe rękawiczki, dezynfekcja rąk, brak objawów chorobowych sugerujących infekcję, konieczność podania danych kontaktowych oraz zgody na mierzenie gorączki. W przypadku rodziców uczniów klas pierwszych, w okresie adaptacji będziemy prosić o ograniczanie do minimum wejścia na teren szkoły.

6. Przyprowadzanie i odprowadzanie po zajęciach uczniów klas pierwszych odbywać się będzie w określonym miejscu - przedsionek szkolny, z zachowaniem procedur odstępu społecznego.

7. Równocześnie informujemy, iż rodzice dowożący dzieci własnym transportem, powinni zaparkować samochód na ulicach sąsiadujących ze szkołą, gdyż przeznaczony do tego celu plac zwany parkingiem przy żłobku, przeznaczony został na drogę prowadzącą do dodatkowego wejścia do szkoły, rozluźniającego wejście główne budynku.

Z wyrazami szacunku
Dyrekcja SP97 w KrakowieListy uczniów przyjętych do pierwszych klas

obrazek

Szanowni Państwo!

Listy uczniów przyjętych do pierwszych klas znajdują się tutaj...


Komunikat

obrazek

Szanowni Państwo!

Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego będą umieszczone na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku najpóźniej 28 sierpnia 2020 (piątek) przed południem.


Zapisy do świetlicy szkolnej

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapisy do świetlicy odbywać się będą w czasie dyżuru nauczycieli w następujących lokalizacjach szkoły:

1. Ul. Doktora Judyma w dniach 27,28,31.08.2020r. w godz. 15:30 - 17:30
2. Ul. Armii Kraków, w dniach 28,31.08.2020r. w godz. 15:30-17:30

Do szkoły należy przynieść wypełnioną Kartę Zapisu dziecka do świetlicy. Karta zapisu znajduje się tutaj...

Rodzice uczniów klas pierwszych, którzy nie są w stanie określić godzin odbioru dziecka ze świetlicy (brak podziału godzin) proszeni są o dostarczenie Karty Zapisu do świetlicy szkolnej w dniu 1 września, po zapoznaniu się z podziałem godzin.


Informacja o liczbie wolnych miejsc
w szkołach ponadpodstawowych

obrazek

Szanowni Państwo!

Na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2020/2021 na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie została udostępniona informacja o liczbie wolnych miejsc w ww. szkołach w województwie małopolskim. Link do strony znajduje się tutaj...


Valid HTML 4.01 Transitional